Vyhľadajte na stránke
LETO JE TU: VYJDITE Z TELOCVIČNE A CVIČTE VONKU!
Magazin
10.07.2023.
Magazin

LETO JE TU: VYJDITE Z TELOCVIČNE A CVIČTE VONKU!

10.07.2023.

Hoci posilňovne majú svoje výhody, slnečné lúče nám umožňujú tráviť viac času vonku. Múdro využite každú chvíľu v prírode, aktivujte svoje telo a osviežte svoju myseľ. Či už uprednostňujete sólo tréning, alebo ste tímový hráč, športy na čerstvom vzduchu vám pomôžu udržať si motiváciu, ktorá sa môže vytratiť pri neustálom cvičení v interiéri. Určite budete súhlasiť, že zmena je dobrá.

Prechádzky a beh v prírode

Jednoduchý beh alebo prechádzka v prírode je príležitosťou na spoznávanie okolia a zároveň na posilnenie tela. Beh ako vynikajúci kardio tréning pomáha zlepšiť vytrvalosť, spaľovať kalórie a udržiavať zdravú telesnú hmotnosť. Pohodlné športové tričko, šortky, tréningové legíny a kvalitná bežecká obuv tento druh pôžitku maximalizujú. Priedušnosť, pružnosť a antibakteriálne vlastnosti materiálov použitých v športovej kolekcii zabezpečia, že vás pri vašej obľúbenej činnosti nebude nič rušiť.

 

Pre tých, ktorí neradi behajú, je švihadlo ideálnym kardio cvičením, ktoré môžete vykonávať vonku, a ako športové náradie sa dá ľahko zbaliť, takže nezaberie veľa miesta v batohu alebo obľúbenej športovej taške.

Vonkajší fitness

Výberom kvalitnej podložky na cvičenie si zabezpečíte pohodlný povrch na cvičenie vo fitness alebo jogu a dosiahnete úplnú rovnováhu tela a mysle. Pre tých, ktorí radi cvičia so záťažou a dodatočne posilňujú svoje svaly, sú ideálnym riešením činky a bradlá. Ak chcete predísť zraneniam a naplno sa venovať tréningu, doplňte svoju fitness výbavu o pár rukavíc, ktoré vám poskytnú dodatočné pohodlie a ochranu. Veľmi praktické elastické gumy na cvičenie a strečing vám budú skvelým spojencom pri udržiavaní kondície a môžete si ich vziať všade so sebou a použiť ich aj počas tréningu vonku. Na pikniku alebo párty pri bazéne vytiahnite cvičebný úbor a zábava pre celú partiu je zaručená. Motivácia je najsilnejšia v skupinách.

 

Počas leta je najlepšie pri vode

Či už ste na pláži, pri rieke, jazere alebo v bazéne, plávanie je skvelý spôsob, ako sa ochladiť a zostať aktívny. Okrem toho, že je plávanie skvelým tréningom pre celé telo, má priaznivý vplyv na vnútornú rovnováhu a pokoj. Spoznajte rôzne druhy plávania, ako je voľný štýl, plávanie chrbtom alebo prsia, a zabavte sa vo vode pri športovaní. Plavky alebo šortky sú povinnou výbavou vašej plážovej tašky, zatiaľ čo plutvy a plavecké okuliare môžu urobiť vodné aktivity ešte vzrušujúcejšími. Špeciálnou športovou výzvou sú čoraz populárnejšie sup paddleboardy, na ktorých okrem náročného veslovania môžete robiť série drepov, výpadov alebo kliky a zapojiť doslova každý sval na tele. Skutočná malá vonkajšia posilňovňa.

 

Buďte súčasťou tímu

Outdoorové aktivity počas letných mesiacov sa neobmedzujú len na individuálne športy. Tímové loptové športy sú nenahraditeľnou formou zábavy, či už ide o volejbal, basketbal alebo futbal. Usporiadajte zápasy alebo turnaje so svojimi priateľmi a rodinou. Získate tak možnosť nadviazať kontakt, zlepšiť svoje športové zručnosti a stráviť kvalitný čas na čerstvom vzduchu. Aj bedminton môže byť rovnako vzrušujúcou formou rekreácie a tréningu, najmä ak máte dobrého súpera. Môžete sa tiež pripojiť k skupinám cyklistov, bežcov alebo outdoorových fitnesiek a spoznať nových ľudí s podobnými záujmami.

 

Pre bezstarostné leto

Je dôležité si uvedomiť, že počas športových aktivít v prírode by sa mali dodržiavať náležité bezpečnostné opatrenia, aby ste zostali v bezpečí a zdraví. Napríklad pri jazde na bicykli nezabudnite používať ochrannú výstroj, ako je prilba. Hoci je slnečné žiarenie najlepším prirodzeným zdrojom vitamínu D, môže mať aj negatívny vplyv na pokožku, pretože nadmerné vystavovanie sa slnku môže byť škodlivé, preto si nezabudnite vziať obľúbenú čiapku alebo klobúk. Nevyhnutnou súčasťou účinnej ochrany sú aj slnečné okuliare a krém s UV filtrom. Dodržiavajte bezpečnostné pravidlá a monitorujte svoj organizmus, aby ste sa vyhli prehriatiu alebo dehydratácii. Uistite sa, že máte vždy so sebou fľašu s vodou.

 

Ponáhľajte sa, najkrajšie ročné obdobie je tu

Športové aktivity v prírode počas leta zlepšujú kondíciu, znižujú stres, podporujú dobrú náladu a poskytujú príležitosti na objavovanie a dobrodružstvo. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete plávať, behať, bicyklovať alebo sa venovať kolektívnym športom, využite leto na spojenie s prírodou a užívajte si všetky jej čary a my vám v našom online obchode ponúkame všetko, čo na toto dobrodružstvo potrebujete.

Sport Vision tím

Podobné články

21.
Nov.
Novosti
Príroda vás rozhýbe, inšpiruje, zlepší vám náladu - tak prečo si nezobrať batoh a nevyraziť za ďal&sc...
10.
Nov.
Novosti
Pronácia nôh je neprávom zanedbávanou témou. Venujme spoločne pozornosť tomuto dôležitému biomechanick&ea...
03.
Nov.
Magazin
Začiatok novembra nám prináša trochu chladnejšie dni, takže ak ste si ešte nenašli ideálnu zimnú bund...
31.
Oct.
Magazin
Flexibilita je rovnako dôležitá ako sila. Flexibilita a mobilita umožňujú tkanivám a kĺbom pohybovať sa v celom rozsahu pohybu. Ok...
31.
Oct.
Magazin
Slávna nemecká outdoorová značka už viac ako štyri desaťročia pomáha dobrodruhom na celom svete v ich úsilí ...
16.
Oct.
Magazin
V dnešnej dobe, keď sa rýchlosť považuje za prioritu, nie je nezvyčajné, že mnohí hľadajú rýchlu a jednoduchú...
11.
Oct.
Magazin
Siahate po jedle, keď chcete zvládnuť zlú náladu, stresové situácie v práci alebo v škole? Ak je odpoveď &aa...
04.
Oct.
Magazin
Kedy je najlepší čas na beh? Je lepšie behať ráno alebo večer? A čo ostatné časti dňa? Niektorí bežci si čas aktivi...
18.
Sep.
Magazin
V tomto sprievodcovi výberom správnej obuvi na outdoorové športy porovnávame výhody dvoch typov obuvi na tieto pr&i...